Elektrokardiograf – co trzeba wiedzieć?

W przypadku niepokojących sygnałów ze strony układu sercowo-naczyniowego warto udać się na badanie EKG. Jest to elektrokardiografia spoczynkowa, czyli badanie serca, które realizowane jest w przypadku występowania zaburzenia pracy serca. Jest to badanie, które pozwala na wczesnym etapie wykryć poważne choroby powiązane z układem sercowo-naczyniowym, tj. niedokrwienie mięśnia sercowego czy zawał serca.

Pamiętajmy jednak, ażeby badanie wykonywać za pomocą profesjonalnego sprzętu. Do elektrokardiografii używa się aparat ekg.
Badanie EKG – co warto wiedzieć?
Głównie powinno się zaznaczyć, że badanie EKG stanowi bazę diagnostyczną w przypadku chorób związanych z sercem czy układem krwionośnym. Wskazaniem do wykonania tego badania jest między innymi kołatanie serca, czy nadciśnienie tętnicze. Na rynku znajdziemy spory wybór urządzeń użytych do wykonywania badania EKG. Warto jednakże skorzystać z owych, które charakteryzują się wysoką funkcjonalnością a także trwałością. Na uwagę zasługuje elektrokardiograf String Opus 1. Jest to aparat nowej generacji, który odróżnia się bardzo precyzyjnymi pomiarami klinicznymi. A dodatkowo, jest to urządzenie, która daje możliwość na przenoszenie badań w postaci plików w różnych formatach na serwer, przykładowo szpitalny. Warto również wspomnieć o innych rozwiązaniach użytych w tym aparacie. Jest to między innymi wbudowana drukarka termiczna, jak również sposobność podłączenia drukarki zewnętrznej za pomocą kabla USB. Dane w elektrokardiografie przechowywane są w postaci zaszyfrowanej, a więc są stosownie zabezpieczone. Jest to także aparat, który może pracować w dwóch różnych trybach, a mianowicie ręcznym oraz automatycznym. W skład urządzenia Opus 1 wliczają się elektrody kończynowe w liczbie 4 sztuk, elektrody przyssawkowe w liczbie 6 sztuk, kabel ekg, wózek do aparatu, jak także rolka papieru, na której drukowane są wyniki badań. Ponadto możemy zamówić też pas piersiowy z elektrodami. Jak więc widać, jest to aparat nowoczesny a także funkcjonalny, który spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających klientów. Pozwala na wykonywanie precyzyjnych pomiarów pracy serca, a więc jest rewelacyjnym wyjściem w diagnostyce chorób układu sercowo-naczyniowego.

Polecam: EKG.