Nowoczesne plisy na okna

Przy aranżacji pomieszczeń ze stuprocentową pewnością warto wybrać odpowiednie osłony na okna, które nie tylko i wyłącznie podniosą walory estetyczne pomieszczenia, a zatem będą stanowiły dekoracje, niemniej jednak też zwiększą komfort użytkowania wnętrza. Obecnie klienci mają bardzo zróżnicowany wybór nowoczesnych i praktycznych odsłon okiennych, a zatem z pewnością uda im się wybrać rozwiązanie dopasowane do ich potrzeb czy też preferencji. Ostatnio szczególnym zainteresowaniem cieszą się plisy okienne, które są wybierane nie tylko przez właścicieli mieszkań czy domów, ale także lokali biurowych czy też budynków handlowych i usługowych.

Trzeba pamiętać o tym, że są one dostępne w różnorakich wariantach kolorystycznych czy również wzorniczych, a więc niewątpliwie uda nam się wybrać taką osłonę, która będzie odpowiednia do stylistyki danego pomieszczenia.
Dlaczego warto wybrać plisy na okna?
Pośród bogatej oferty innowacyjnych osłon okiennych zdecydowanie warto zainteresować się produktem takim jak plisy na wymiar. Przede wszystkim będziemy mogli dobrać takie plisy, które będą doskonale pasowały do wielkości i kształtu czy także położenia okna. Dodatkowo, takie plisy wykonywane są z materiałów najwyższej jakości, a więc w głównej mierze tkanin zaciemniających, które nie przepuszczają światła, niemniej jednak również z tkanin termoizolacyjnych. Materiały termoizolacyjne na zewnętrznej stronie pokryte są specjalną masą perłową, która z ogromnym skutkiem odbija promienie słońca, a zatem tym samym ogranicza także nagrzewanie się pomieszczenia w okresie wysokich temperatur. Warto wspomnieć o tym, że materiały wykorzystywane do utworzenia plis mogą być prane, a jest to rozwiązanie idealne wręcz dla alergików czy też osób dbających szczególnie o higienę w pomieszczeniach. Warto pamiętać także o tym, że plisy okienne, które zostały zrobione z tkanin zaciemniających mogą być po obu wortalach w jednakowym kolorze, niemniej jednak zewnętrzna strona może być biała, co powoduje mniejszą absorpcję ciepła przez tkaninę. Warto mieć na uwadze też o tym, że takie tkaniny zaciemniające posiadają warstwę gumową, która ogranicza napływ światła do pomieszczenia. Ogromną pozytywną cechą takich plis jest także to, że są bardzo łatwe w montażu a także dają możliwość kontrolowania nasłonecznienia wnętrza.

Sprawdź również informacje na stronie: plisy.