Dla marzących o wakacjach

Z nami możesz zabrać własnego pupila w każdą trasę. Będzie podróżował bezpiecznie i komfortowo, w kabinie lub w części ładunkowej. Zarezerwuj własną eskapada z wyprzedzeniem i upewnij się, że masz wszystkie wymagane dokumenty podróżne.

 W współzależności od miejsca docelowego obowiązują różnorodne zasady i przepisy dotyczące podróżowania samolotem ze zwierzętami. Dlatego zarezerwuj swoją wyprawa z wyprzedzeniem i przedstaw oryginalne wersje dokumentówe własnejego zwierzęcia. Należą do nich dokumenty importowe, eksportowe i tranzytowe oraz jego świadectwa zdrowia i szczepień. Jeżeli już zwierzę nie zostanie wpuszczone do danego kraju, ponieważ nie miało wymaganych szczepień, posiadacz musi zapłacić za loty powrotne.
 
Komfortowe podróżowanie
Wszystkie zwierzęta, w tym koty, psy, zwierzęta egzotyczne i gady, muszą być zabezpieczone przed szkodami i urazami w trakcie podróży lądowej, powietrznej albo morskiej. Zawsze warto sprawdzić stan zdrowia zwierzęcia przed każdą dłuższą podróżą, aby upewnić się, że jest ono zdolne do podróży. Świadectwa zdrowia lub inne dokumenty mogą być wymagane, gdy zabierasz własnego zwierzaka na pokład samolotu lub do innego kraju. Dowiedz się, co jest wymagane z wyprzedzeniem. Transportery dla zwierząt domowych muszą być wystarczająco duże, aby zwierzę mogło wygodnie położyć się, obrócić i stanąć w naturalnej pozycji. Transporter powinien być bezpieczny, by zwierzę nie mogło uciec albo zostać zranione, ale jednocześnie zapewniać odpowiednią wentylację. Transporter dla Twojego zwierzęcia powinien być odpowiedni dla gatunku zwierzęcia, które przewozisz. Na przykład węże i inne gady wymagają innego rodzaju transportera niż kot albo pies. Jeżeli już nie jesteś pewien, jakiego rodzaju transportera powinieneś użyć dla własnego zwierzęcia, porozmawiaj z lekarzem weterynarii. Wakacje z pupilem to wspaniały pomysł, niemniej jednak warto pamiętać aby nasze zwierzątko czuło się w każdej sytuacji komfortowo.
Zobacz również: młodzieżowy wyjazd na wakacje.