Zarządzanie flotą za pomocą telematyki

Prowadzenie firmy transportowej to oczywiście ogromne wyzwanie logistyczne. Stąd też warto skorzystać z innowacyjnych rozwiązań, na przykład takich jak oprogramowania informatyczne służące nie tylko i wyłącznie do zarządzania taborem samochodów, ale także do nadzorowania a także kontrolowania pracy kierowców. Warto dodać o tym, że DBK administrowanie taborem to przede wszystkim innowacyjny program telematyczny, który pozwala efektywną oraz terminową realizację obowiązków transportowych.

Warto zdawać sobie sprawę także o tym, że jest to program wzbogacony o pakiet, który umożliwia rozliczania czasu pracy kierowcy. Jest to zatem rozwiązanie nowoczesne, które odpowiada na potrzeby firm działających w biznesie spedycyjnej logistycznej oraz transportowej, które potrzebują skutecznych niezawodnych narzędzi do zarządzania zadaniami związanymi z realizacją usług transportowych zarówno na terenie kraju jak też oprócz jego granicami.
Jak efektywnie zarządzać taborem pojazdów firmowych w sektorze transportowym?
Zdecydowanie przedsiębiorcy coraz chętniej sięgają po rozwiązania innowacyjne, które dają ogromne możliwości w zakresie między innymi planowania zadań transportowych, ale też ich skutecznej i terminowej realizacji. Nie ulega wątpliwości, że kontrolowanie taborem floty za pomocą systemu telematycznego to rozwiązanie podnoszące skuteczność działania, ale też wiążące się z oszczędnością czasu czy również pieniędzy. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że przedsiębiorcy z branży transportowej coraz częściej korzystają z takiego nowoczesnego skryptu, który daje możliwość między innymi monitorowanie w czasie realnym stanu technicznego pojazdu należącego do floty firmowej. Warto pamiętać o tym, że są to odczyty dotyczące w głównej mierze parametrów pracy poszczególnych podzespołów, a więc na przykład takich jak silnik, ale też wskaźniki dotyczące ekonomicznej jazdy. Są to także funkcje związane z oceną stylu jazdy kierowcy czy także poziomu zastosowania systemów wspomagających. Warto pamiętać też o tym, że kontrolowanie taborem za pomoca telematyka to rozwiązanie, które pozwoli nam uniknąć opóźnień w dostawach spowodowanych np awarią czy usterką samochodu. Wynika to z faktu, że powiadomienie o takich lusterkach może być przekazywane do autoryzowanych punktów serwisu.

Więcej: zarządzanie taborem to zadanie dla telematyki.