Wzywanie lawety do wypadku

W warunkach europejskich, zwłaszcza w niemieckich miastach i na niemieckich drogach jest bardzo duży ruch. Wiele jest aut, które ciągle gdzieś pędzą i ludzi, którym się ciągle śpieszy. To z kolei powoduje, że pomoc drogowa Magdeburg bywa w bardzo wielu sytuacjach pomocna.

Nigdy nie jesteśmy w stanie stwierdzić, jaka sytuacja zdarzy się na drodze. Czasami ludzie niczego nieświadomi wyjeżdżają z domu bez takiego podstawowego wyposażenia, które zapewnia im bezpieczeństwo.
Później zdarza się jakaś sytuacja i nie są sobie w stanie sami pomóc, a muszę wezwać pomoc drogową. Pomoc drogowa Magdeburg ma jednakże to do siebie, że nie odmawia właściwie żadnemu zgłoszeniu i stara się jak najszybciej przyjechać na miejsce. W takiej pomocy pracują ludzie, którzy po pierwsze muszę znać dobrze przepisy ruchu drogowego. Po drugie muszą mieć właściwe wyposażenie. Zasadniczym jest laweta Magdeburg, czyli specjalny samochód osobowo ciężarowy przystosowany do przewozu innych samochodów. Jest to samochód ze specjalną platformą, na którą wciągamy inny samochód, zapinamy specjalnymi pasami , a oprócz tego nocujemy specjalne mocowania do kół i ramy. Tak przytwierdzony, nie przesuwa się na tym aucie i może być przed transportowany dosłownie na odległość 1000 km. Pomoc drogowa Magdeburg dysponuje także drobnym sprzętem, który ma za zadanie pomóc w naprawie łatwych usterek na drodze. Zdarza się, że trzeba wymienić świece, innym razem spalą się żarówki, jeszcze innym razem dojdzie do zatrzaśnięcia kluczyków albo karty wewnątrz samochodu i pomoc drogowa Magdeburg musi posiadać specjalny zestaw do awaryjnego otwierania auta. Oczywiście ważne są też gaśnice, trójkąty ostrzegawcze, różnego rodzaju pasy i wciągarki. Poprawnie w każdej pomocy drogowej wyposażenie jest inne, ale niezbite elementy są wspólne dla wszystkich tych firm. Laweta Magdeburg także może być różna. Począwszy od takiej małej, na której mieści się jedynie jedno auto, przez takie faktycznie bardzo duże, na które może wejść wręcz kilka pojazdów. Taka laweta jest dosyć drogim pojazdem, więc też trzeba umieć nią jeździć. Poprawne poruszanie się po drodze taką lawetą warunkuje bezpieczeństwo nie tylko i wyłącznie dla kierowcy i jego pasażerów, ale również dla pojazdów, które transportuje, dla auta transportowanego i bez wątpienia dla innych użytkowników drogi.
Dodatkowe informacje: laweta magdeburg.