Auto z OC sprawcy

Auto z OC sprawcy

Niefortunny wypadek na drodze może przydarzyć się niestety dla każdego kierowcy bez względu na nasze umiejętności a także doświadczenie na drodze. Na kwalifikacji a także doświadczenie innych kierowców nie posiadamy niestety wpływu, ale warto przynajmniej w takiej okoliczności znać swoje prawa. Jako strona poszkodowana posiadacie szereg praw i przywilejów, z których warto korzystać.

Poza naprawą auta na koszt sprawcy wypadku a także pokrycia przez niego kosztów waszego leczenia przysługuje wam również auto z oc sprawcy. Według obowiązujących przepisów prawnych podczas naprawy waszego samochodu osobowego możecie zdecydować się na wypożyczenie auto na koszt sprawcy wypadku samochodowego. Bez wątpienia sprawca wypadku nie pokryje tych kosztów, ale jego zakład ubezpieczeń. Nie warto więc przejmować się sytuacją materialną sprawcy wypadku, gdyż de fakto nie poniesie on żadnych kosztów.
Obecnie samochód zastępczy jest oferowany dla każdej osoby poszkodowanej. Jeszcze kilka lat temu kluczowym warunkiem uzyskania samochodu zastępczego było wykazanie konieczności jego posiadania. Według obecnie ustalonego orzecznictwa sądowego, samochód osobowy uznaje się za podstawowe wyposażenie każdego gospodarstwa domowego. Nie musicie więc specjalnie udowadniać konieczności posiadania auta osobowego podczas naprawy waszego auta. Drobne spostrzeżenie o konieczności wożenia dzieci do szkoły albo siebie do pracy jest adekwatnym argumentem, który zmusza dany zakład ubezpieczeń do pokrycia wszystkich kosztów wypożyczenia przez was zastępczego samochodu osobowego. Decydując się na wypożyczenie samochodu zastępczego warto pamiętać o obowiązującym terminie jego zwrotu. Według obowiązujących zasad nie możecie oddać tego samochodu później, niż jeden dzień roboczy po odebraniu waszego zepsutego auta z warsztatu. Jest to niestety niezwykle ważny termin, gdyż dłuższe przetrzymywanie auta sprawi naliczenie na was dodatkowych opłat. Zakład ubezpieczeń pokrywa koszt wynajęcia samochodu zastępczego wyłącznie podczas naprawy waszego auta osobowego.
Więcej: auto z oc biała podlaska.