Piękno jest w nas

Medycyna estetyczna to kategoria, która zyskuje na popularności w Polsce. Zdecydowanie coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, by poprawić swój wygląd i samopoczucie. Zabiegi te są na prawdę bardzo często alternatywą dla bardziej inwazyjnych metod chirurgicznych, a ich efekty są zauważalne już po krótkim czasie.

Medycyna estetyczna oferuje szeroki wachlarz zabiegów, które pomagają poprawić wygląd twarzy, ciała i skóry. Do najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej należą: botoks, wypełniacze, mezoterapia, laseroterapia, peelingi chemiczne, liposukcja, lifting twarzy i wiele innych. Właściwie każdy z takowych zabiegów ma własne zalety i jest dobry dla innej grupy pacjentów.

Botoks to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Jest to iniekcja toksyny botulinowej, która działa na mięśnie twarzy, redukując mimikę i zmarszczki. Botoks jest najczęściej stosowany w celu poprawy wyglądu okolic oczu, czoła i nosa.

Wypełniacze to kolejny popularny zabieg medycyny estetycznej. Są to preparaty, które wstrzykuje się pod skórę w celu wypełnienia ubytków i wygładzenia zmarszczek. Wypełniacze są stosowane głównie w okolicach ust, nosa i policzków.

Mezoterapia to zabieg, w którym wstrzykuje się pod skórę specjalne koktajle witaminowe i substancje odżywcze, które pobudzają procesy regeneracyjne skóry. Mezoterapia jest skuteczną metodą na poprawę wyglądu skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Laseroterapia to zabieg, w którym skóra jest poddawana działaniu światła laserowego. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest usunięcie przebarwień, blizn i zmarszczek, a także pobudzenie produkcji kolagenu w skórze.

Peelingi chemiczne to zabiegi, podczas których wykorzystuje się specjalne preparaty chemiczne, które usuwają martwe komórki skóry i pobudzają procesy regeneracyjne skóry. Peelingi chemiczne są stosowane przede wszystkim w celu poprawy wyglądu skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Liposukcja to zabieg, który polega na usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, ud, pośladków i innych miejsc na ciele. Liposukcja jest skuteczną metodą na pozbycie się nieestetycznych fałdek.

Zobacz więcej: https://ondeclinic.pl