Hodowla kotów rosyjskich niebieskich

Nie ulega wątpliwości, że zwierzęta domowe mają korzystny wpływ na samopoczucie domowników, zarówno osób dorosłych, jak także dzieci. Najczęściej wybierane są psy oraz koty. Warto zwrócić uwagę na coraz popularniejszą odmianę kotów, a zatem koty rosyjskie.

Kot rosyjski niebieski to na prawdę ładny kot, który odróżnia się przede wszystkim charakterystycznym kolorem sierści, niemniej jednak też wielkimi zielonymi oczami. Warto dodać jednakże o tym, że zwierzęta domowe powinny być pozyskiwane tylko ze sprawdzonych źródeł, a więc zarejestrowanych hodowli, które zapewniają wszystkim zwierzętom odpowiednie warunki zarówno dla rozwoju fizycznego, jak również psychicznego. Warto więc przed podjęciem wyborów o zakupie kota sprawdzić hodowlę, z której pochodzi.
Popularne odmiany kotów – jaką wybrać?
Z całą pewnością, koty to towarzysze codziennych zabaw, w szczególności dla dzieci, dlatego tak często wybierane są przez kompletne rodziny. Warto dodać także o tym, że opieka nad takim zwierzęciem jest mniej wymagająca niż w sytuacji psów, które systematycznie muszą być kilka razy na dzień wyprowadzone na zewnątrz. Nie powinno więc być zaskoczeniem, że koty często wybierane są przez osoby mieszkające np w mieszkaniach w blokach. Koty rosyjskie są bardzo towarzyskie, równocześnie są to inteligentne zwierzęta, które szybko się uczą i przystosowują do nowych warunków. Pozyskując kocięta z hodowli głównie otrzymujemy zwierzęta, które są zaczipowane, odrobaczone, jak również dwukrotnie zaszczepione. Pamiętajmy też o tym, że są już po zabiegu sterylizacji. Są także samodzielne, a zatem korzystają już z kuwety oraz z drapaka, a zatem nie powinniśmy się przejmować, że będziemy musieli po nich sprzątać, czy także wymieniać np tapicerkę na meblach. Warto wspomnieć jednak o tym, że takie koty mogą być oddawane swoim właścicielom dopiero między 13 a 14 tygodniem życia, a więc w sytuacji, kiedy są już w pełni samodzielne. Kocięta rosyjskie szybko adaptują się do nowych warunków, dzięki czemu bardzo szybko pokochają swoich nowych właścicieli. Powinno się jednak pamiętać o tym, że takie kocięta powinny być pozyskiwane tylko z zarejestrowanych hodowli, które dokładają wszelkich starań, by zapewnić zwierzętom optymalne warunki rozwojowe.

Zobacz również: Kot rosyjski niebieski.