Pomoc prawnika – kredyt frankowy

Wszystkie osoby, które posiadają kredyty frankowe i mają problemy ze spłatami, co związane jest w głównej mierze z coraz większym kursem walutowym franka szwajcarskiego, powinny zgłosić się do kancelarii adwokackich, które zajmują się kredytami frankowymi. Warto być świadomym o tym, że pomoc frankowiczom oferowana jest przez kancelarie adwokackie, które zajmują się weryfikowaniem umowy kredytowej, a następnie proponują klientom dokładnie sprecyzowane rozwiązania, które są dla nich najkorzystniejsze. Warto mieć na uwadze również o tym, że instytucje bankowe bardzo często stosowały w umowach kredytowych tak zwane klauzule niedozwolone, które stanowią prawną podstawę do tego, by taką umowę wręcz unieważnić.

Jeżeli już więcej mamy podejrzenia, że zawarta z bankiem umowa kredytowa jest nieuczciwa, powinniśmy poszukać profesjonalnej pomocy prawnej.
Pomoc w sytuacji kredytów frankowych – co należy wiedzieć?
Z całą pewnością w sytuacjach nieprostych, w których nie jesteśmy w stanie poradzić sobie sami, warto korzystać z fachowej pomocy adwokata. Warto pamiętać o tym, że prawnicy oferują kompleksowe usługi prawne, które obejmują zarówno doradztwo prawne, ale także wykonują czynności przedsądowe, jak też reprezentują klienta przed sądami czy na przykład w sporach z bankami. Trzeba tutaj podkreślić, że kredyty frankowe udzielane przez instytucje bankowe na prawdę często zawierały wady prawne, które powiązane są między innymi z tym, że banki nie informowały w rzetelny sposób swoich klientów o ryzyku związanym z zaciąganiem kredytów we franku szwajcarskim. Kredyty udzielane na kilkadziesiąt lat wiązały się z bardzo dużym ryzykiem wzrostu kursu walutowego franka, co było potwierdzone licznymi dokumentami, pomimo to banki bardzo często tych informacji kredytobiorcom nie podawały, a zatem wprowadzały ich w błąd. Ponadto niedostatecznie rzetelnie informowały też o tym, że wzrost kursu walutowego wiąże się ze wzrostem miesięcznej raty za kredyt, ale także ze wzrostem całego salda pożyczki. Stąd też kredyt frankowy zaciągnięty w ten sposób, może być unieważniony przed sądem albo też odfrankowiony. Niestety banki coraz częściej unikają odpowiedzialności, dlatego trzeba sprawę skierować do sądu, ażeby tam dochodzić swoich praw. A w tej sytuacji ze stuprocentową pewnością przyda nam się pomoc doświadczonego prawnika.

Warto sprawdzić: kredyt frankowy Lubin.