Pomoc frankowiczom

Na nieszczęście wiele osób zmaga się z poważnymi myślami natury finansowej, co jest rezultatem zaciągnięcia kredytu w instytucji bankowej we frankach. Takie kredyty w szczególności bardzo chętnie były udzielane przez banki kilkanaście lat temu, przede wszystkim były to kredyty hipoteczne, a zatem kredytobiorcy przeznaczali je na zakup mieszkania czy także budowanie domu. Co za tym idzie, były to kredyty w wielkich kwotach, których spłacanie było rozkładane na kilkanaście, a dosłownie kilkadziesiąt lat.

Kredyt we frankach co robić to na prawdę często zadawane pytanie przez osoby, które na nieszczęście zaciągnęły niekorzystne dla nich kredyty frankowe i nie są w stanie ich spłacać.
Kredyty frankowe – postępowanie
Głównie musimy mieć świadomość, że jako kredytobiorcy kredytów we frankach mamy prawo domagać się zwrotu nadpłaconych rat lub nawet unieważnienia całej umowy frankowej w współzależności od aneksów zawartych w umowie z bankiem. Swoich praw możemy dochodzić samodzielnie, warto mieć na uwadze natomiast, że czeka nas batalia z bankiem, który zrobi wszystko, aby nie wypłacić nam odszkodowania czy nie przyznać się do błędu. Warto więc korzystać z fachowej pomocy, jakiej udzielają różnorakie instytucje, jak też kancelarie prawne. Pomoc frankowiczom obejmuje sporo różnych elementów, z którymi na własną rękę możemy sobie nie poradzić, dlatego warto korzystać z pomocy specjalistów, zarówno z dziedziny prawa, jak również finansów. Dzięki profesjonalnej pomocy na 100 procent mamy znacznie większe szanse, ażeby wygrać sprawę przed sądem z bankami, ponieważ banki zazwyczaj nie godzą się na polubowne rozwiązywanie tego typu spraw. Będziemy więc potrzebowali pomocy, między innymi tego, aby ktoś nas reprezentował przed sądem i walczył o należne nam pieniądze. Umowa frankowa bardzo często zawiera niedozwolone klauzule, które dotyczą wzrostu kursu franka szwajcarskiego, co przekłada się na spłacanie znacznie wyższych niż określone w umowie rat. W pierwszej kolejności specjaliści, którzy oferują pomoc frankowiczom, gromadzą wszelką niezbędną dokumentację, by ze starannością zaznajomić się ze wszystkimi zapisami, które pozwolą wytyczyć strategię postępowania, ponieważ zdarza się, że możliwe jest nie tylko i wyłącznie odfrankowanie kredytu, ale również unieważnienie całej umowy.

Więcej: Pomoc frankowiczom.