Najlepsze auta zastępcze z OC

Według obowiązujących przepisów w Polsce, jako ofiara wypadku samochodowego macie prawo do auta zastępczego. O ile na skutek wypadku wasze auto znajduje się aktualnie w naprawie albo zostało całkowicie zniszczone, to macie prawo do sużywania auta zastępczego, który zostanie opłacony z OC sprawcy. O ile kilka lat temu prawie każde auto z OC należy było dokładnie uargumentować, by zyskać je bezpłatnie.

W tym momencie uważa się, że samochód osobowy stał się głównym elementem normalnego funkcjonowania każdego z nas. Możecie zatem bez najmniejszego problemu w tym samym momencie ubiegać się o auto zastępcze, które wam posłuży przez kilka następnych dni albo tygodni. Oczywiście w sytuacji wynajmowania auta zastępczego na OC kierowcy obowiązuje kilka głównych zasad. Jeżeli już wasze auto nadaje się do kasacji, to waszym koniecznością jest jak najszybsze zakupienie nowego pojazdu. W takiej okoliczności samochodu zastępcze przysługują wyłącznie na kilka pierwszych dni po wypadku.
W sytuacji długotrwałej naprawy samochodu osobowego w warsztacie, na cały okres jej trwania przysługuje wam auto zastępcze z OC sprawcy. Będziecie natomiast musieli dostarczyć dokumenty potwierdzające tak długi okres naprawy waszego auta osobowego. Wypożyczony samochód z OC sprawcy będziecie musieli przekazać z powrotem do wypożyczalni jeszcze tego samego dnia, w którym odbierzecie swoje auto. Pamiętajmy o tym zapisie, gdyż za każdy dzień zwłoki będziecie płacili z własnej kieszeni. Głównym celem każdego zakładu ubezpieczeń jest sprawienie, abyście odzyskali wszystko, co utraciliście w chwili wypadku. Zabronione są zatem wszelkie próby wzbogacenia się. Warto więc z dokładnością przestrzegać terminu zwrotu auta zastępczego, abyście nie musieli ponieść żadnych dodatkowych kosztów. Bez wątpienia powinniście także skorzystać z tego rozwiązania według przysługującego dla was prawa. Na pewno ułatwi to wam codzienne funkcjonowanie , a ponadto umożliwi o wiele szybciej wrócić do prowadzenia codziennego życia, które mieliście przed wypadkiem samochodowym.
Zobacz także: wypożyczalnia samochodów łuków.