Kancelaria adwokacka – prowadzenie spraw kredytów frankowych

W przypadku posiadania kredytu we franku szwajcarskim, zdecydowanie warto skorzystać z pomocy doświadczonych prawników, którzy specjalizują się w prowadzeniu takich spraw przed sądami. Warto mieć na uwadze o tym, że kredyt frankowy, który w znacznej części przypadków był obciążony wadami prawnymi może być zaskarżony do sądu. Jednakże konieczna nam będzie fachowa pomoc prawnika, który zajmie się sprawą w sposób złożony.

W praktyce znaczy to, że rozpocznie swoją pracę od szczegółowego przemyślenia wszystkich zapisów zawartych w umowie z bankami. Jeżeli już w takiej umowie będą znajdowały się klauzule niedozwolone, to będzie to podstawa do tego, aby skierować pozew do sądu i ubiegać się o uznanie roszczeń. Warto pamiętać o tym, że w ostatnich latach coraz więcej sądów orzeka na korzyść się kredytobiorców, którzy posiadają zobowiązanie finansowe w postaci kredytów frankowych.
Pomoc dla frankowiczów – na co zwrócić uwagę?
Nie ulega wątpliwości, że kredyt frankowy to ustalenie finansowe, które wielu kredytobiorcom nastręcza dużych problemów. Związane jest to ze wzrostem miesięcznych rat, a to przekłada się również na całkowity wzrost salda zadłużenia, które bardzo często przekracza wysokość zaciągniętego zobowiązania. W takim przypadku warto być świadomym o tym, że mamy spore pole manewru, ponieważ możemy korzystać z pomocy kancelarii prawnych, które oferują pomoc w prowadzeniu takich spraw przed sądami. Trzeba zaznaczyć, że banki udzielając kredytów frankowych coraz częściej dopuszczały się niedozwolonych praktyk, które dotyczyły w głównej mierze braku sumiennej informacji dotyczącej ryzyka. Powiązane to było głównie z niestabilną walutą franka szwajcarskiego, a to przekładało się właśnie na wzrost miesięcznych rat a także zadłużenia. Stąd też kredyty frankowe kancelaria udzielają pomocy frankowiczom. Taka pomoc to w głównej mierze skierowanie wniosku do banku o uznanie roszczeń. Banki jednakże dają odmowną odpowiedź w takim wypadku, a wtedy jedynym rozstrzygnięciem jest skierowanie sprawy do sądu. W przypadku sprawy frankowej istotne jest nie tylko skompletowanie niezbędnych dokumentów wymaganych przez sąd, niemniej jednak także stwierdzenie okoliczności, które przyczyniły się do tego, że pożyczkobiorca nie został sumiennie poinformowany.

Zobacz również: kredyt frankowy kancelaria Wrocław.