Tani beton architektoniczny

Nowoczesna dekoracja ściany za pomocą betonu architektonicznego

W innowacyjnych aranżacjach pomieszczeń coraz częściej można spotkać bardzo ładny i kosztowny dodatek, czyli betonową ścianę. Jeżeli cenicie prostotę a także minimalizm, to na pewno betonowa ściana przykuje waszą uwagę. Jest to dość drogi produkt, niemniej jednak jest niesamowicie efektywny.

Beton architektoniczny dobrze kontroluje się jako oryginalny dodatek do wnętrza, niemniej jednak także jako tło dla innych mebli znajdujących się w danym domu albo mieszkaniu. Świetnie skomponowana betonowa ściana z dodatkami i meblami będzie prawdziwą ozdobą waszego domu albo mieszkania. Betonowe ściany niestety posiadają kilka minut, z którymi z całą pewnością warto się wcześniej zapoznać. Jednym z największych minusów jest skomplikowane dobranie mebli a także dodatków do ściany betonowej. Sama betonowa ściana jest szalenie efektowną, ale zimną konstrukcją, dlatego wymaga dodatków i mebli, które ożywią i ocieplą dane wnętrze. Jeśli zdecydujecie się na dość przeciętne meble w nudnych kolorach, to całe pomieszczenie nabierze jeszcze zimniejszego charakteru. Beton dekoracyjny jest więc de fakto pięknym produktem, niemniej jednak bardzo skomplikowanym do skomponowania z pozostałymi meblami i dodatkami. Jeżeli zatem jesteście zdeterminowani do posiadania betonowej ściany w swoim domu, to warto zatrudnić architekta, który pomoże wam wybrać odpowiednie meble oraz dodatki.
Drugim minusem betonowej ściany jest na nieszczęście cena tej dekoracji. Betonowa płyta architektoniczna jest dosyć drogim materiałem, w szczególności gdy za jej pomocą chcecie wytworzyć całą ścianę. Koszt takiej dekoracji zaczyna się od pięciu tysięcy pln. Bez wątpienia jest to minimalna cena, jaką możecie zyskać za tego rodzaju dekoracje. Zazwyczaj są one znacznie wyższe, niemniej jednak o tym decyduje wielkość zamówionej ściany oraz rodzaj wykorzystanego betonu architektonicznego. Każda ściana betonowa jest wykonywana na specjalne zamówienie klienta, dlatego trudno jest oszacować przeciętny koszt realizacji tej inwestycji. Bez wątpienia właściwie każdy specjalista przygotuje dla was wstępny cennik, abyście mogli zorientować się, czy posiadanie odpowiednie pieniądze do utworzenia betonowej ściany.
Zobacz również: beton dekoracyjny.