Sztukateria – listwy

Wspaniale urządzone wnętrza są nie tylko funkcjonalne, niemniej jednak również komfortowe i po prostu lubimy w nich przebywać. Warto zatem planując remont wziąć pod uwagę elementy dekoracyjne, które nie tylko upiększają pomieszczenia, ale pełnią także ważne funkcje, na przykład maskują poprowadzone przewody na ścianie czy pod sufitem. Często wybierane są elementy dekoracyjne zaliczane do tak zwanej sztukaterii.

Warto dodać o tym, że sklep ze sztukaterią to w głównej mierze bogaty wybór listew przyściennych czy podsufitowych, które nie tylko i wyłącznie powiększają optycznie pomieszczenia, niemniej jednak również maskują rozmaite niedoskonałości.
Sztukateria – co powinno się mieć świadomość tego?
Nie ulega wątpliwości, że w ostatnich latach sztukateria zyskała większą popularność, bardzo często zauważa się elementy dekoracyjne nie tylko i wyłącznie w pomieszczeniach komercyjnych, ale także w mieszkaniach czy domach prywatnych. Powinno się podkreślić, że sztukateria do wnętrza wykonywana jest z gipsu, który stanowi materiał lekki, ekologiczny, jak również niepalny. Dzięki tym właściwościom jest to materiał na prawdę bardzo dobry do budowy nieraz bardzo finezyjnych a także skomplikowanych kształtów, które możemy zauważyć przykładowo w rozetach, czyli popularnych elementach sztukaterii, która z powodzeniem stosowane są przykładowo w salonach. Jednakże sztukateria zewnętrzna wykonywana jest ze styropianu, który pokryty jest specjalną ochronną warstwą polimerową, która chroni takie elementy przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, a zatem przed działaniem promieniowania UV, niemniej jednak również deszczu, śniegu czy wysokich temperatur. Co za tym idzie, elementy sztukaterii zrobione z takich materiałów odznaczają się trwałością i zachowują swój oryginalny wygląd przez bardzo długie lata zdobiąc ściany budynków. Należy także wspomnieć o tym, że listwy ozdobne są dostępne w różnych wariantach, a więc będziemy mieli znaczny wybór. Pomiędzy innych popularnych elementów sztukaterii należy wyróżnić rozety, fasety ozdobne, dekoracyjne konsole, jak też listwy ścienne czy listwy zamieszczone pod sufitem. Wszystkie te elementy realizowane są dokładnie o każdy element, a zatem wspaniale prezentują się w pomieszczeniach, jak również na elewacji budynku, dlatego są na prawdę bardzo często wybierane.

Zobacz: listwy sufitowe.